You are currently viewing PVN nodokļa uzskaites OSS režīms MONEO sistēmā

PVN nodokļa uzskaites OSS režīms MONEO sistēmā

2021. gada 1. jūlijā stājās spēkā jaunie noteikumi e-komercijas jomā, kas maina PVN nodokļa uzskaiti un ievieš vienas pieturas aģentūras jēdzienu – OSS režīms (one stop shop). Šos darījumus turpmāk būs jādeklarē nevis parastajā PVN deklarācijā, bet gan kādā no triju OSS īpašo režīmu PVN deklarācijām.

Vairāk informācijas pieejams VID mājaslapā.

Un VID informatīvajā seminārā par PVN deklarācijas aizpildīšanu OSS režīmā.

Kas ir PVN īpašais OSS režīms?

PVN īpašais OSS/IOSS režīms ir brīvprātīgi izmantojams režīms, kas nodokļu maksātājam ļauj deklarēt PVN vienkāršotā veidā. OSS režīms attiecas uz pārrobežu darījumiem e-komercijas platformās, kas tiek veikti ar personām, kas nav PVN nodokļa maksātāji.

Jāpiebilst, ka dažādie PVN reģistrācijas sliekšņi e-komercijas darījumiem ar ES dalībvalstīm ir aizstādi ar vienu kopīgu slieksni 10 000 € ar visām ES dalībvalstīm, kas nav mītnes valsts.

Kāpēc izmantot OSS?

Reģistrējoties OSS sistēmā, uzņēmumiem vairs nevajag reģistrēt PVN maksātāja statusu katrā ES valstī, kurā uzņēmumi tirgo preces. Tomēr vienlaicīgi ir noņemtas PVN robežvērtības tālākpārdošanā. Tas nozīmē, ka uzņēmumiem jāiekasē PVN atbilstoši likmēm, kas ir spēkā pircēja ES valstī, nevis tad, kad ir sasniegta noteikta robežvērtība.

Uzņēmumi var iesniegt OSS ceturkšņa deklarāciju, norādot visus ES darījumus ar personām, kas nav PVN nodokļa maksātāji. PVN tādā gadījumā ir jāmaksā nodokļu administrēšanas iestādei uzņēmuma atrašanās valstī, kura tālāk sadala nodokli attiecīgajām valstīm.

Kā veikt PVN uzskaiti atbilstoši OSS režīmam MONEO?

Ir sagatavoti papildu iestatījumi, kas ļauj, reģistrējot darījumus ar ES klientiem, PVN nemaksātājiem, dokumenta automātiski ievietot atbilstošu dalībvalsts PVN likmi precēm vai pakalpojumiem. Kopsavilkum par OSS darījumiem dažādās ES valstīs iegūsiet atskaitē, kas palīdzēs sagatavot atbilstošu PVN deklarāciju.

Kā papildināt savu MONEO sistēmu ar OSS režīma uzskaites funkcijām, lasi atbalsta portālā.