MONEO EDS API savienojums. Iesniedz EDS atskaites ar vienu klikšķi!

MONEO EDS API savienojums. Iesniedz EDS atskaites ar vienu klikšķi!

Esam gandarīti par Valsts ieņēmumu dienesta paziņojumu par jaunu iespēju savienoties grāmatvedības programmām ar elektronisko deklarēšanas sistēmu (EDS), izmantojot API tehnoloģiju!

Izmantojot šo API tehnoloģiju, tagad visiem MONEO programmas lietotājiem ir iespēja vēl ātrāk un ērtāk iesniegt VID EDS obligātās atskaites.

Kas ir EDS API?

EDS API ir Elektroniskās deklarēšanas sistēmas servisa saskarne, kas tiek izmantota datu apmaiņai starp nodokļu maksātāja grāmatvedības sistēmu un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Dokumentu iesniegšana, izmantojot API servisu, notiek pēc “System to System” principa – grāmatvedības sistēmā uzkrātie dati tiešsaistē tiek nodoti VID EDS sistēmā, bez datu failu eksporta un importa procedūrām, kas bija pieejamas līdz šim.

Vairāk par VID API savienojumu var lasīt šeti.

Kādas atskaites var nodot, izmantojot šo API savienojumu?

Neskatoties uz to, ka VID ir paziņojis par vairāku dokumentu pieņemšanu, izmantojot API savienojumu, tomēr šobrīd, kamēr šī funkcija vēl ir jauna, ne visas atskaites ir pieejamas API datu savienojumā.

Ar savienojumu no MONEO iespējams nosūtīt šādas biežāk lietotās atskaites:

  • Darba devēja ziņojums (VSAOI un IIN)
  • PVN taksācijas perioda deklarācija

Ir vēl viens ierobežojums – iespējams tikai nosūtīt minētās atskaites uz VID EDS, bet, lai tās iesniegtu, būs jāpieslēdzas arī VID EDS un jānospiež poga “Iesniegt”.

VID informē, ka turpinot VID informācijas sistēmu modernizāciju, EDS API pieejamo dokumentu saraksts tiks papildināts un tiks pievienota arī iesniegšanas funkcija.

Ko tas nozīmē MONEO lietotājiem?

Lai izmantotu API savienojumu, MONEO sitēmā jānorāda nepieciešamā autorizācijas informācija un atskaišu iesniegšanu varēs veikt tieši no MONEO programmas, bez papildu failu eksportiem un importiem.

Tas ir vēl viens solis grāmatveža darba automatizācijā, kas būs sevišķi noderīgs grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējiem, kuriem līdz šim nācās strādāt ar daudziem atskaišu failiem tos saglabājot savā datorā un vēlāk importējot tos EDS.

MONEO komanda ir gandarīta par šīs tehnoloģijas pieejamību un turpinās papildināt programmas funkcionalitāti, tiklīdz VID sistēmas būs gatavas saņemt papildu datus.

Uzzini vairāk, kā iestatīt un izmantot MONEO EDS API funkcijas atbalsta portālā