You are currently viewing MONEO EDS API savienojums. Iesniedz EDS atskaites ar vienu klikšķi!

MONEO EDS API savienojums. Iesniedz EDS atskaites ar vienu klikšķi!

EDS atskaišu iesniegšana no grāmatvedības programmas ir sen gaidīta funkcionalitāte! Esam gandarīti par Valsts ieņēmumu dienesta paziņojumu par jaunu iespēju savienoties grāmatvedības programmām ar elektronisko deklarēšanas sistēmu (EDS), izmantojot API tehnoloģiju!

Izmantojot šo API tehnoloģiju, tagad EDS atskaišu iesniegšana no grāmatvedības programmas MONEO iespējama ar vienu klikšķi.

Kas ir EDS API?

EDS API ir Elektroniskās deklarēšanas sistēmas servisa saskarne, kas tiek izmantota datu apmaiņai starp nodokļu maksātāja grāmatvedības sistēmu un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Dokumentu iesniegšana, izmantojot API servisu, notiek pēc “System to System” principa – grāmatvedības sistēmā uzkrātie dati tiešsaistē tiek nodoti VID EDS sistēmā, bez datu failu eksporta un importa procedūrām, kas bija pieejamas līdz šim.

Vairāk par VID API savienojumu var lasīt šeti.

Kādas atskaites var nodot, izmantojot šo API savienojumu?

Neskatoties uz to, ka VID ir paziņojis par vairāku dokumentu pieņemšanu, izmantojot API savienojumu, tomēr šobrīd, kamēr šī funkcija vēl ir jauna, ne visas atskaites ir pieejamas API datu savienojumā.

EDS atskaišu iesniegšana no grāmatvedības programmas MONEO iespējama sekojošiem dokumentiem:

  • Darba devēja ziņojums (VSAOI un IIN).
  • Iedzīvotāju ienākuma nodoklis par izmaksām nerezidentiem.
  • Ziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām.
  • PVN taksācijas perioda deklarācija.

EDS atskaišu iesniegšana no grāmatvedības programmas – ko tas nozīmē MONEO lietotājiem?

Lai izmantotu EDS atskaišu iesniegšanu no grāmatvedības programmas ar API savienojumu, MONEO sitēmā jānorāda nepieciešamā autorizācijas informācija un atskaišu iesniegšanu varēs veikt tieši no MONEO programmas, bez papildu failu eksportiem un importiem.

Tas ir vēl viens solis grāmatveža darba automatizācijā, kas būs sevišķi noderīgs grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējiem, kuriem līdz šim nācās strādāt ar daudziem atskaišu failiem tos saglabājot savā datorā un vēlāk importējot tos EDS.

MONEO komanda ir gandarīta par šīs tehnoloģijas pieejamību un turpinās papildināt programmas funkcionalitāti, tiklīdz VID sistēmas būs gatavas saņemt papildu datus.

Uzzini vairāk, kā iestatīt un izmantot MONEO EDS API funkcijas atbalsta portālā