You are currently viewing Grāmatvedības ārpakalpojums – vai tikai mazajiem uzņēmumiem?

Grāmatvedības ārpakalpojums – vai tikai mazajiem uzņēmumiem?

Uzzini, kā grāmatvedības ārpakalpojumu birojs “Dagmaara” veiksmīgi organizē lielo uzņēmumu grāmatvedības uzskaiti.

Dagmaara” ir grāmatvedības ārpakalpojumu birojs ar 14 gadu pieredzi nozarē. Šeit, 10 speciālisti ikdienā veic grāmatvedības uzskaiti vairāk nekā 100 uzņēmumiem: gan maziem vietējiem, gan lieliem starptautiskiem.

Kvalitāte un efektīva darba organizācija

Uzņēmuma “Dagmaara” vadītāja Māra Niedra stāsta: “Nav noslēpums, ka grāmatvedības ikdienas darbā joprojām daudz laika aizņem datu ievade, daļu laika pati grāmatvedība – kontējumi un nodokļu aprēķini, taču pamatīgu laiku prasa arī sekošana datu kvalitātei. Neskatoties uz to, ka informācijas tehnoloģijas ļauj daudz vairāk datu apstrādāt automatizēti, joprojām grāmatvedis ir tas, kas “medī” trūkstošos attaisnojuma dokumentus, pamana datu ievades kļūdas un kontrolē atbilstību likumdošanai.”

“Esam uz kvalitāti orientēti! Mēs strādājam pēc prinicipa “4 acis ir labāk par 2”,”– joko Māra, “cilvēki kļūdās un tāpēc ar vienu klientu pie mums strādā vairāki darbinieki, arī periodiski rotējam klientus grāmatvežu starpā, lai nepaliek nepamanītas kļūdas. Izmantojam arī dažādus darbu dalīšanas principus, lai spētu paveikt vairāk un piedāvāt klientiem augstākas kvalitātes pakalpojumu.”

Mazam – viss ir vienkārši!

Lielākā daļa mazo uzņēmumu pārstāvju grāmatvedības procesā daudz neiesaistās, uzskaite šeit ir vienkārša, un galvenais – laikus iesniegt likumā prasītās atskaites. Mazajam uzņēmējam trūkst gan izpratnes gan laika pārdomātai finanšu plānošanai un analīzei.

Lielie ir daudz prasīgāki!

Protams, lielie uzņēmumi ir daudz prasīgāki – ne tikai uzskaites darbs ir sarežģītāks, bet arī klienta apkalpošana. 

Kompetence.

Lielais uzņēmums meklē uzticamu un kompetentu pakalpojumu sniedzēju, kas labi orientējas likumdošanā un spēj ātri reaģēt uz mainīgām klienta vajadzībām.

Datu apjoms. 

Datu ir daudz. Vienas dienas pirkumu skaits un darbinieku algu aprēķini var būt vairāki simti. Ir daudz pamatlīdzekļu, avansa norēķinu, čeku un citu dokumentu, kas jāapstrādā. Šeit palīgā nāk uzskaites automatizācijas programmatūra. Lielo uzņēmumu uzskaiti organizējam programmā MONEO, kas nodrošina plašu funkcionalitātes klāstu un elastību par pieņemamu cenu.

Darbs ar klientu vienā sistēmā 

Lielie klienti veic uzņēmuma procesu uzskaiti MONEO programmā – uzskaita noliktavu, ražošanas procesus, pārdošanu – visi šie dokumenti automātiski veido grāmatojumus. Bankas informāciju apstrādājam ar failu importiem/eksportiem, vēl daļu datu – ar kopēšanu. Datu ievades darba šeit nav daudz, toties laiks jāiegulda datu un dokumentu atbilstības kontrolē un pielāgotu atskaišu sagatavošanā, nevis manuālā informācijas ievadē.

Nepārtrauktība

Lielais klients prasa gandrīz tūlītēju informācijas apstrādi, jo tas ir biznesam kritiski. Attiecīgi – arī mums jādomā par darbinieku savstarpēju aizvietojamību un darbu sadali dienas laikā. Šeit atkal palīdz tehnoloģijas – klients var pats pārskatīt aktuālās atskaites, bez mūsu iesaistes un lielākā daļa dokumentu ir apstrādāti automātiski.

moneo gramatvedibas arpakalpojumi

Elastība un mērojamība

Lielajam nepietiek tikai ar standarta atskaitēm, nepieciešama sarežģītāka uzskaite pa izmaksu centriem un darbiniekiem. Lai to nodrošinātu, dažreiz nepieciešamas arī izmaiņas uzskaites programmā. MONEO šajā ziņā ir elastīga un pretimnākoša programma, tādēļ ātri varam pielāgot atskaites klienta vajadzībām. 

Valodas

Daļa no lielajiem klientiem ir ārzemju kompānijas vai to pārstāvniecības. Lai nodrošinātu šādam klientam nepieciešamās atskaites, izmantojam MONEO, jo tā darbojas gan latviešu, gan arī angļu valodā – tādēļ klients patstāvīgi veic ierakstu apstiprināšanu un pārskata atskaites bez mūsu “tulkošanas” iesaistes.

Lielo uzņēmumu grāmatvedības apkalpošanā, svarīga ir kvalitatīva, individuāla un ātra finanšu informācijas piegāde, tādēļ nozīmīga vieta ir grāmatvedības datu automatizētai apstrādes sistēmai un integrācijai ar klienta uzskaites sistēmām.

Vairāk par MONEO sistēmas piedāvājumu lasi šeit.